POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
POWRÓT DO LISTY ARTYKUŁÓW

4ever2gether.pl - czyli jak stworzyć i utrzymać bliski związek

12 Lut. 2017

4ever2gether.pl jest projektem poświęconym budowaniu satysfakcjonującego szczęśliwego związku. Znajdziesz tu praktyczne porady dotyczące życia we dwoje, problemów pojawiających się w każdym związku - jak je wcześnie zauważać, jak sobie z nimi radzić, na co uważać, co jest kluczem do sukcesu w określonych trudnych sytuacjach

Inspiracją jest dla mnie praca z klientami, przede wszystkim parami -  każde nasze kolejne spotkania budują we mnie przekonanie, że staranie się o lepsze jutro dla związku zaczyna się dzisiaj i zawsze ma sens. Rozwiązania wielu problemów życia we dwoje są na wyciągnięcie ręki. Śledząc projekt 4ever2gether.pl zdobędziesz dostęp do praktycznych informacji dotyczących tworzenia i utrzymania satysfakcjonującego związku, najczęstszych problemów dotyczących życia we dwoje i jak sobie skutecznie z nimi radzić. Wpisy zawierać będą porady, z których skorzystać może każdy, nie tylko klienci gabinetu terapeutycznego. 

Wierzę, że bycie w szczęśliwym związku nie jest czymś co się nam po prostu przydarza (bo jesteś dobrym człowiekiem, bo jesteś tego warta/warty, bo Ci się to od życia po prostu należy). Nie jest tak, że będziemy w szczęśliwym związku tylko wtedy, gdy będziemy mieli szczęście. Pomyśl, jak często słyszysz/czytasz o tym, że bliski związek między dwojgiem ludzi ma być pełen pozytywnych uczuć, miłych doznań, harmonii itp. A gdy się tak nie dzieje, pojawia się w Tobie niepokój, że coś z tym związkiem jest nie tak*. I na dodatek, z całą pewnością, ktoś jest winny tej sytuacji – Ty lub (pewnie częściej? ;)) Twój wybranek/wybranka. Naturalnym odruchem jaki wtedy się pojawia, jest  wycofanie się z relacji, która Cię nie satysfakcjonuje, a może nawet zaczyna Cię przerażać… i to jest zwykle początek końca… któremu z pewnością na łamach 4ever2gether.pl nie raz poświęcę swoją uwagę.

Związki, które tworzymy, jak i całe nasze życie, jest czymś zmiennym (np. przechodzi różne etapy), pełnym niespodzianek, nieprzewidywalnych zwrotów wydarzeń, których zupełnie nie kontrolujemy. I tak związek pełen miłości, wsparcia, zabawy, bywa często przeplatany żalem, rozczarowaniami, złością, czy nawet różnie pojmowaną zdradą. 4ever2gether.pl pomoże Ci odnaleźć źródło doświadczanych trudności, siłę do stawienia im czoła, a także praktyczne sposoby/narzędzia niezbędne w budowaniu intymnej relacji.

 
Przygotowując wpisy, będę opierać się na założeniach:

  • Szczęśliwy związek nie jest dziełem przypadku, lecz efektem konkretnych umiejętności.
  • Nad związkiem trzeba pracować – dowiesz się jaka „konkretna praca ma być wykonywana” na podstawie konkretnych życiowych przykładów.
  • Powodem rozczarowań są często nierealistyczne oczekiwania wobec innych - 4ever2gether.pl pomoże Ci sprawdzić, czy tak jest również w przypadku Twojego związku i jak temu zaradzić.
  • Poznaj swoje potrzeby – jest to kluczowe do tworzenia satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi. 
  • Rozstania nie zawsze są tym, czym się wydają.

 

O czym chcielibyście przeczytać w pierwszej kolejności? 

Elwira Chruściel, psycholog

 


 * Wyjątek stanowią toksyczne związki – temat ten zostanie poruszony na łamach 4ever2gether.pl. Są takie sytuacje w życiu, kiedy warto skumulować siły i pozostawić to co Ci nie służy - w przeszłości, a oszczędzoną moc użyć do zbudowania lepszej przyszłości. 

Komentarze

Brak komentarzy, zostaw po sobie ślad jako pierwszy.

Dodaj komentarz

Anuluj odpowiedź
WYŚLIJ
x
Poleć artykuł znajomemu
WYŚLIJ